Honda вшановує Айртона Сенну!

1 травня весь світ згадує не просто генія гоночної траси, але й також надзвичайно добру й мудру людину. Айртон Сенна – бразильський автогонщик та триразовий чемпіон Формули 1. За 10 років кар’єри пілота бразилець зміг назавжди вписати своє ім’я до списку найкращих гонщиків історії Формули 1

Теплі стосунки Сенни з Honda

Свою співпрацю з бразильцем Honda розпочала в 1987 році. Тоді японська компанія постачала двигуни для команди Lotus, пілотом якої був Сенна. В тому сезоні Айртон здобув 2 перемоги та 8 подіумів. В наступному році, з допомогою Honda, Сенна перейшов до McLaren, яка теж використовувала двигуни Honda. Бразилець став одним із творців домінування McLaren-Honda у Формулі-1, котре тривало чотири роки (1988-1991). Саме у складі цієї команди він став триразовим чемпіоном світу. Крім основної ролі пілота, Айртон також допомагав інженерам Honda у налаштуванні двигуна та підвищенню його характеристик, за що високо цінувався компанією. Саме у 80-х роках Honda першою запровадила систему телеметрії для контролю роботи боліда F1 з метою підвищення його ефективності, надійності та безпеки. І саме поєднання таланту Сенни та новітніх технологій приводило “Людину дощу” до великих перемог. У 1989 році Сенна тестував спорт-кар NSX на прохання Honda. Вказавши на певні недоліки NSX, він суттєво вплинув на створення остаточної серійної версії легендарного автомобіля.

Велике серце

Під час тренувальної сесії на трасі Спа у Бельгії в 1992 році Ерік Кома – пілот команди Ligier – потрапив у важку аварію в швидкісному повороті. Француз знепритомнів, а його нога залишалася на педалі газу. Паливо продовжувало подаватися в пошкоджений, але досі працюючий двигун. Сенна зупинив свій McLaren та побіг до пошкодженого боліда щоб заглушити двигун – тим самим запобіг можливе займання або навіть вибух. Пізніше Ерік Кома заявив, що Сенна, без сумніву, врятував йому життя. Крім перегонів, Айртон також займався благодійністю. За 2 місяці до трагічної аварії Сенна обговорив із своєю сестрою можливість створення благодійної організації, котра б створювала можливості для розвитку дітей та підлітків у Бразилії. Організація Instituto Ayrton Senna була створена через 6 місяців після смерті пілота. З того часу організація інвестувала 80 мільйонів доларів у соціальні програми й заходи. За доброту та здобуті успіхи у Формулі-1 Сенна вважається в Бразилії національним героєм.

Пам’ять про великого гонщика

У 2014 Honda Motor прийняла участь у міжнародному фестивалі творчості Cannes Lion – одному з найпрестижніших фестивалів реклами Нагорода в цьому фестивалі – найбільш бажана та шанована у світовій рекламній та творчій індустрії. Відео під назвою “Sound of Honda / Ayrton Senna 1989” здобуло 15 призів у 8 номінаціях. У відео зображується найшвидше коло, котре Сенна пройшов на боліді McLaren-Honda MP4/5 під час кваліфікації на трасі Сузука в 1989 році у Японії. Проаналізувавши телеметрію та врахувавши кількість обертів двигуна, швидкість боліда та позицію педалі акселератора впродовж проходження цього кола, Honda відтворила звук двигуна. Для цього використали справжній болід McLaren-Honda MP4/5, а траєкторію руху Айртона “оживили” світловою візуалізацією. Таким чином, компанія вшанувала пам’ять про легендарного пілота в двадцяту річницю його загибелі.

Айртон Сенна не покинув нас, він просто на коло попереду.
Obrigado, Senna | Дякуємо, Сенна